Pytania? Zadzwoń
Darmowa dostawa od 100,00 zł

Lifting butów z poprzedniego sezonu.

2016-09-26
Lifting butów z poprzedniego sezonu.

Lifting butów z poprzedniego sezonu. Czas na metamorfozę naszego obuwia

Czas na metamorfozę naszego obuwia.

 

Są dwie rzeczy do rozważenia przy ustalaniu, czy odświeżanie butów z poprzedniego sezonu jest potrzebne, czy nie. Jaki jest stan buta z zewnątrz oraz jak wygląda wkładka wewnątrz buta.

 

Jeśli buty były noszone tak długo, że można zobaczyć otwory w podeszwie lub jest ona nadmiernie starta z jednej strony ? należy wymienić buty na nowe. Stan wewnętrznej strony buta nie ma znaczenia, to nie jest dobry pomysł aby wkładkami naprawiać buty.

 

Jeśli jednak buty przeszły pozytywnie test zewnętrznej strony i są jeszcze w dobrym stanie, nadszedł czas, aby sprawdzić wkładkę w środku. Celem naszego testu jest, czy należy wymienić wkładki, czy nie.

 

Oto lista pytań, które należy zadać sobie przy ocenie stanu wkładek.

  1. Czy wkładki są w butach dłużej niż rok, a buty były noszone regularnie? Jeśli tak, to należy wymienić wkładki.
  2. Jak czują się Twoje stopy, kiedy zdejmujesz buty? Jeśli odpowiedź brzmi, że czują się zmęczone, lub odczuwasz ból w którejś części stopy ? należy wymienić wkładki.
  3. Jak wyglądają wkładki? Są brudne? Jeśli tak, wyjmij je z butów i upierz. Jeśli po praniu będa czyste i odpowiedź na poprzednie dwa pytania brzmi: nie, umieść wkładki z powrotem w butach.

 

Czasem można wyczuć od razu podczas użytkowania obuwia, że należy wymienić wkładki na nowe. Na przykład, jeśli Twoje buty często są narażone na wilgoć i czujesz, że stopy są zimne, wtedy jest czas na wymianę wkładek. Jeśli stopy nadmiernie Ci się pocą, wtedy również szybciej zużywają się wkładki i prędzej marzną stopy ? wkładki przeciwpotne należy wymieniać co 14 ? 28 dni, zależnie od intensywności użytkowania. Twoje stopy będą czuć się świetnie z nowymi wkładkami, a jeśli stopy będą zadowolone wtedy i samopoczucie się poprawia.

 

Teraz należy ustalić jakich wkładek potrzebujesz, Czy szukasz płaskich wkładek, wykonanych z pianki lub skóry i/lub miękkich, żelowych amortyzujących stopę. Czy mają mieć podparcie łuku wzdłużnego stopy?

 

Oto najczęściej kupowane wkładki przeciwpotne:

link do freszy ( lub do grupy wkładek)

 

oraz żelowe

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2016
pixel