Pytania? Zadzwoń
Darmowa dostawa od 100,00 zł

Ostrogi piętowe

2016-09-26
Ostrogi piętowe

Ostrogi piętowe.


Dotkliwy ból w pięcie, uczucie jakby ktoś wbijał gwoździa w stopę. Tak właśnie można opisać objawy tej uciążliwej dolegliwości. Na początku ból odczuwany jest tylko podczas chodzenia, potem nie opuszcza Cię nawet gdy siedzisz lub leżysz, nie pozwala zasnąć. Ostrogi piętowe to kilkumilimetrowe wyrostki kości piętowej pojawiające się na jej podeszwowej stronie. Widoczne są nawet na zdjęciu rentgenowskim, ale nie słusznie uważa się że to one powodują ból przebijając piętę pod wpływem ciężaru ciała. Przyczyną dolegliwości bólowych jest stan zapalny przyczepu rozcięgna podeszwowego. Jest to pasmo tkanki łącznej rozpięte pomiędzy piętą i palcami stopy. Jest to bardzo ważny element budowy stopy, który bierze na siebie dużą część potężnych obciążeń powstających w czasie chodzenia czy biegania. Jego duża wytrzymałość wiąże się również z dużą wrażliwością na nieodpowiednie traktowanie.

Aby nie prowokować powstawania zapalenia przyczepu rozcięgna podeszwowego należy:


- unikać przeciążenia stopy,
- treningów bez rozgrzewki, przed rozpoczęciem treningu należy przeprowadzić rozgrzewkę z elementami rozciągania mięśni stopy - nie rozgrzane mięśnie mogą powodować mikrourazy, prowadzące z kolei do podrażnień i stanu zapalnego w miejscu, gdzie rozcięgno przytwierdzone jest do kości piętowej.
- utrzymywać właściwą masę ciała,
- dobrać odpowiednie, wygodne obuwie,
- zaopatrzyć się również w miękkie wkładki do butów,
- kontrolować prawidłową oś kończyny dolnej tak, aby unikać koślawienia stopy.

Jest wiele domowych sposobów leczenia ostróg,

od owijania pięty na noc słoniną po stukanie się w pięty długą drewnianą łyżką codziennie wieczorem, zapewne nie szkodzą, ale ich skuteczność można ocenić po komentarzach jakie pojawiają się pod artykułami z tymi poradami. W przypadku wystąpienia silnego bólu pięty ważna jest prawidłowa diagnoza, w tym celu należy udać się do lekarza podologa. Nie zawsze powodem bólu jest zapalenie przyczepu powięzi podeszwy, może to być również zapalenie kaletki okolicy ścięgna Achillesa, choroba Haglunda lub coś zupełnie innego. Jednak jeśli potwierdzą się ostrogi będzie trzeba wykazać się dużą cierpliwością, bowiem leczenie nieoperacyjne trwa około rok, ale 90% pacjentów udaje się wyleczyć.

Leczenie ostróg polega na podawaniu środków

farmakologicznych z równoległym wykonywaniem odpowiednich ćwiczeń rozciągających mięśnie. Niekiedy na początkowym etapie stosuje się specjalne plastry opatrunkowe, które zapobiegają sztywnieniu rozciągniętych i rozćwiczonych za dnia mięśni. Sztywne mięśnie są powodem charakterystycznego dla zapalenia przyczepu powięzi podeszwy bólu odczuwanego przy stawianiu pierwszych porannych kroków po wstaniu z łózka. Przy stanie zapalnym ostry ból wywołuje również zadarcie w górę palców u stóp.


Bardzo ważnym elementem w terapii ostróg jest chodzenie w butach odpowiednio dopasowanych do budowy i fizjologii stóp oraz stosowanie miękkich wkładek podpiętowych. Element ten jest dlatego tak ważny, ponieważ pozwala na zmniejszenie siły nacisku ciała na leczone miejsce wtedy kiedy najbardziej je obciążamy. Daje to również ulgę i czyni ostrogi mniej dokuczliwymi.

W ofercie naszego sklepu posiadamy szereg wkładek

podpiętowych przeznaczonych dla ludzi z ostrogami piętowymi. Poczynając od zwykłych skórzanych z pianką lateksową z wyciętym krążkiem w centralnej części stopy. Podpiętki te występują w dwóch rozmiarach, damskim - węższym i męskim - szerszym. Posiadają pod spodem pasek taśmy klejącej dwustronnej, można je przykleić do buta, aby się nie przesuwały.
link do tych podpiętek


Jest również szeroki wybór podpiętek żelowych, które mają zróżnicowaną budowę, tak aby ciężar ciała rozkładał się na zewnętrzną część podeszwową pięty, zmniejszając tym samym nacisk na bolące miejsce w centralnej części pięty.


Podpiętki żelowe


Można również zaopatrzyć się w pełne wkładki, które są zbudowane tak, aby amortyzować całą stopę, ale w szczególności właśnie środkową część pięty. Przewagą tych wkładek nad podpiętkami jest właśnie to, że działają na całą stopę, nie przesuwają się w bucie ( podpiętki należy raczej przykleić, co z kolei uniemożliwia ich przekładanie do innych butów).

Wkładki na ostrogi

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2016

Polecane

Wkładki do butów lekkie piankowe do butów roboczych BHP i sportowych M014

Wkładki do butów lekkie piankowe do butów roboczych BHP i sportowych M014

Cena regularna: 29,99 zł brutto12,90 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 14,99 zł
Podpiętki żelowe na ostrogi piętowe U

Podpiętki żelowe na ostrogi piętowe U

Cena regularna: 32,00 zł brutto19,99 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 19,99 zł
pixel