Pytania? Zadzwoń
Darmowa dostawa od 100,00 zł

Wkładki na ostrogi piętowe.

2016-07-13
Wkładki na ostrogi piętowe.

Wkładki na ostrogi piętowe.

Popularna ostroga piętowa to narośl kości piętowej. Jest to zmiana spowodowana stanem zapalnym w obrębie rozcięgna podeszwowego. Wynikiem tego jest uciążliwy ból pięty mocno utrudniający chodzenie. Jest kilka powodów powstania ostrogi, np. źle dobrane obuwie, uraz, przeciążenie stopy wynikające z nadwagi lub intensywnego uprawiania sportu.

Jedno jest pewne, ostroga sama nie przejdzie, jeśli odczuwamy ból w pięcie, należy udać się do lekarza ortopedy. Medycyna zna różne sposoby leczenia ostróg, takie jak stosowanie leków przeciwzapalnych, fizykoterapię czy kinezyterapię. Leczenie trwa od 3 do 6 miesięcy. Jest też wiele domowych metod leczenia tego schorzenia, mniej lub bardziej skutecznych.

Jako uzupełnienie tradycyjnego leczenia ostróg warto pomyśleć też o specjalnie do tego celu zaprojektowanych wkładkach do butów. Dostępnych jest wiele tego rodzaju produktów, które są tak wykonane, aby odciążyć wrażliwe miejsce. Najtańsze z nich to podpiętki z pianki lateksowej pokryte skórą, z wyciętym otworem w centralnej części stopy (wklejamy je do buta tak, aby bolące miejsce w stopie wpadało właśnie w ten otwór). Jest również cała gama podpiętek żelowych o zróżnicowanej budowie, które są tak wykonane aby rozłożyć nacisk ciała na piętę na jej obręb, a bolące miejsce maksymalnie odciążyć. Można zakupić także pełne wkładki ortopedyczne, które dodatkowo mają zadanie zapobiegać płaskostopiu i również posiadają w części piętowej specjalną poduszkę, łagodzącą odczuwany ból.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2016
pixel