Pytania? Zadzwoń
Darmowa dostawa od 100,00 zł

Wysokie obcasy – dlaczego nie powinno się ich nosić.

2016-09-26
Wysokie obcasy – dlaczego nie powinno się ich nosić.

Wysokie obcasy ? dlaczego nie powinno się ich nosić.

Kobiety od lat wiedzą, że wysokie obcasy nie są dobre dla ich stóp, chodzenie w nich również nie jest wygodne i należy nabrać wprawy, aby nauczyć się w nich chodzić ? ale mimo to nadal są modne i dodają kobiecie wdzięku. Jest zrozumiałe więc, że kobiety często je zakładają, lecz ważne jest, aby uświadomić sobie potencjalne szkody jakie buty na wysokich obcasach mogą spowodować dla naszych stóp. Chodzenie w szpilkach to nie tylko obolałe stopy, powoduje ono również inne zmiany nie dostrzegalne w początkowej fazie. Powiedzmy sobie szczerze, ludzka stopa nie została stworzona do chodzenia na wysokich obcasach i zbyt długie narażanie ją na to może doprowadzić do poważnych szkód. Według American Osteopathic Association jedna na trzy kobiety doznaje trwałych uszkodzeń stóp ze względu na noszenie zbyt wysokich obcasów, które jest również główną przyczyną bólu stóp u kobiet .
Typowe problemy, które wynikają z noszenia butów z nadmiernie wysokim obcasem to: modzele, haluksy, młotkowatość palców, nerwobóle, wrastające paznokcie, złamania, odciski, ból w lędźwiach i najprawdopodobniej najgorsze z nich wszystkich ? skrócenie ścięgna Achillesa. Ciągłe chodzenie w wysokich obcasach przez zbyt długą część dnia może również spowodować skurczenie się mięśni łydek i dolnej partii pleców, co prowadzi do częstych skurczów nóg i bólu pleców(1). Skurcze te mogą występować nawet jeśli już nie chodzi się w szpilkach, a w skrajnych przypadkach konieczna jest interwencja chirurga.

Więc dlaczego wysokie obcasy powodują tyle bólu?

Buty ortopedyczne wykonywane są pod kątem wygody dla stóp, ich właściwego ułożenia, można powiedzieć, że wysokie obcasy to dokładnie drugi biegun. Projektowane są raczej pod kątem określonego stylu, estetyki, wręcz nie dla stopy, a dla oka. Dochodzą do tego jeszcze wrodzone lub nabyte w dzieciństwie wady budowy stóp, które są pogłębiane w tych butach. Ponadto ma tu również znaczenie fakt, iż w butach na wysokim obcasie ciężar ciała nie jest rozłożony równomiernie na całą stopę, ale główna jego część spoczywa na czubku stopy, co sprawia iż ta delikatna część naszego ciała jest nadmiernie obciążona. Najlepiej jest nosić niższy i szerszy obcas dla lepszego rozkładu masy ciała.

Bądźmy szczerzy!

Wysokie obcasy, mimo przykrych konsekwencji ich długiego użytkowania stały się nieodłączną częścią kobiecej garderoby. Wiele kobiet nie wyobraża sobie świata bez takich butów, a i wśród Panów znajdziemy wielu takich, którzy uważają iż dodają one atrakcyjności kobiecie. Warto więc zainteresować się tym co ludzkość wynalazła w celu złagodzenia negatywnych skutków noszenia szpilek:

Kliknij tutaj, aby zobaczyć całą naszą ofertę wkładek do butów na wysokich obcasach.

1.Works Cited: [n-1] The Real Harm in High Heels. American Osteopathic Association, American Osteopathic Association.2015.Web.10 Nov 2015

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2016
pixel