Pytania? Zadzwoń
Darmowa dostawa od 100,00 zł

Zachodzące palce u stóp - jak sobie z nimi poradzić?

2023-05-04
Zachodzące palce u stóp - jak sobie z nimi poradzić?

Problem zachodzących palców u stóp, zwany także hallux valgus, to dość powszechna dolegliwość, która dotyczy zarówno młodszych, jak i starszych osób. Chociaż uważa się, że kobiety są bardziej narażone na ten problem, to jednak występuje on również u mężczyzn. W tym artykule omówimy przyczyny zachodzenia palców u stóp, objawy i sposoby leczenia.

Przyczyny zachodzenia palców u stóp

Zachodzenie palców u stóp to deformacja kości, która polega na tym, że kciuk stopy zaczyna skręcać się na bok, a pozostałe palce stopniowo przesuwają się w kierunku środkowym stopy. Przyczyny zachodzenia palców u stóp są różne, ale najczęściej wynikają z noszenia niewygodnych butów o zbyt wąskim lub zbyt wysokim obcasie. Niedostateczna przestrzeń wewnątrz buta powoduje ucisk na palce i prowadzi do deformacji kości.

Noś wygodne obuwie

Innymi przyczynami mogą być:

⭕Słaba budowa mięśniowa stóp i nóg

⭕Dziedziczne predyspozycje

⭕Otyłość i nadwaga

⭕Zaburzenia chodu

⭕Choroby reumatyczne

⭕Uszkodzenia nerwów stóp

nie przegap pierwszych objawów

Objawy zachodzenia palców u stóp

Początkowo objawy zachodzenia palców u stóp są niewielkie i często niezauważalne. Stopniowo jednak deformacja staje się bardziej widoczna, a objawy pogarszają się. Mogą wystąpić m.in.:

⚠Ból stopy i palców

⚠Obrzęk stopy

⚠Trudności w zakładaniu obuwia

⚠Przechylanie się stopy w kierunku środka

⚠Zmiany w obrębie skóry, np. modzele i odciski

nie zwlekaj - zacznij działać

Dlaczego warto używać separatorów palców?

Przede wszystkim dlatego, że pomagają one uniknąć deformacji palców i stóp. Wysokie obcasy, niewygodne buty i długie godziny spędzone na stojąco lub chodzeniu mogą powodować dyskomfort, ból i problemy zdrowotne. Separator palców pomaga w rozluźnieniu mięśni i redukcji napięcia, co pozytywnie wpływa na zdrowie naszych stóp.

Separator palców jest również świetnym narzędziem do zapobiegania odciskom i otarciom. Dzięki jego zastosowaniu zmniejszamy tarcie między palcami, co zmniejsza ryzyko powstawania odcisków i otarć. Ponadto separator palców może pomóc w leczeniu i zapobieganiu haluksom, a także innych chorobom stóp.

Jeśli chcesz zadbać o swoje stopy i uniknąć problemów zdrowotnych związanych z deformacjami, odciskami i bólem, warto zainteresować się separatorami palców. Dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Separatory palców

Poświęć nam jeszcze chwilkę i polub nasz Fanpage!
Pokaż więcej wpisów z Maj 2023

Polecane

pixel