Pytania? Zadzwoń
Darmowa dostawa od 100,00 zł

Zapiętki do butów – do czego służą i jak ich używać?

2016-09-26
Zapiętki do butów – do czego służą i jak ich używać?

Zapiętki do butów ? do czego służą i jak ich używać?

Dwie największe zalety zapiętek, to wypełnianie wolnego miejsca w zbyt dużym bucie oraz ochrona ścięgna Achillesa przed obtarciem przez niewygodne obuwie. Jeśli okazało się, że zakupione buty, które bardzo Ci się podobają, są o rozmiar za duże nie musisz ich od razu oddawać. Możesz zaopatrzyć się w zapiętki i uratować sytuację. Pozwalają one zmniejszyć rozmiar buta o około pół rozmiaru.

Jeśli ulubiony but powoduje obtarcie pięty, ścięgna Achillesa, również warto umieścić sobie te wkładki w butach, skutecznie ochronią Twoją stopę.

Dwie największe zalety zapiętek, to wypełnianie wolnego miejsca w zbyt dużym bucie oraz ochrona ścięgna Achillesa przed obtarciem przez niewygodne obuwie. Jeśli okazało się, że zakupione buty, które bardzo Ci się podobają, są o rozmiar za duże nie musisz ich od razu oddawać. Możesz zaopatrzyć się w zapiętki i uratować sytuację. Pozwalają one zmniejszyć rozmiar buta o około pół rozmiaru. Jeśli ulubiony but powoduje obtarcie pięty, ścięgna Achillesa, również warto umieścić sobie te wkładki w butach, skutecznie ochronią Twoją stopę.


TOP PRODUKTY Z KATEGORII ZAPIĘTKI DO BUTÓW

2 W 1 PODPIĘTKI I ZAPIĘTKO DO BUTÓW W JEDNYM

ZAPIĘTKI
OCHRONNO - NAPRAWCZE

ZAPIĘTKI SKÓRZANE NA OBTARCIA PIĘT


Dostępnych jest kilka rodzajów zapiętek, różnią się one materiałem, z którego zostały wykonane, wielkością oraz kształtem. Jeśli zależy nam na tym, aby były one jak najmniej widoczne to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup żelowych zapiętek. Są zrobione z przezroczystego silikonu, po wklejeniu do buta pozostaną niemal niewidoczne, ich grubość to około 4 - 5 mm.

Najpopularniejsze są małe zapiętki żelowe, ale jeśli mamy nieco większy rozmiar buta możemy poszukać większych zapiętek, które lepiej będą chroniły pietę. Do butów wizytowych, skórzanych najodpowiedniejsze są zapiętki wykonane ze skóry, z poduszeczkami wypełnionymi miękką pianką lateksową. Świetne rozwiązanie, jeśli obcierają nas pantofle. Ten rodzaj zapiętek również możemy spotkać w kilku kolorach i wielkościach, dobór odpowiednich zależy od rozmiaru i koloru buta. Najczęściej spotykane to beżowe i czarne.

W kolorze brązowym natomiast są zapiętki pokryte tkaniną, również wypełnione miękką pianką lateksową. Będą one w większym stopniu chroniły pietę, ponieważ mają na całej swej powierzchni jednakową grubość. Jako że potrzeba matką wynalazku, wymyślono również zapiętki do butów z paseczkiem na pięcie. Są to cienkie, przezroczyste, silikonowe paseczki, które po przyklejeniu na pasku pozostaną niemal niewidoczne, a sprawią że nic nas nie będzie upijało w piętę

Wszystkie zapiętki są samoprzylepne, to znaczy posiadają jedną stronę pokrytą klejem ,wystarczy zerwać folie ochronną i przyłożyć do odtłuszczonej uprzednio tylnej części buta.

Dzięki zapiętkom, obojętnie którego rodzaju, możemy sprawić iż nasze wystrzałowe buty, które nie są dla nas wygodne, okażą się naszymi ulubionymi i najczęściej wkładanymi.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2016

Polecane

pixel